گاه نگارهای بانوی بانکی
آمورش خدمات بانکداری نوین، اخبار بانکی و مطالب خواندنی دیگر ...
درباره وبلاگ


این وبلاگ به معرفی و آموزش خدمات نوین بانکی به ویژه بانک ملی ایران پرداخته و درکنارآن، اخبار بانکی یا سایر اخبار و مطالب خواندنی و همچنین یادداشتهای نویسنده وبلاگ به مناسبتهای گوناگون را ارائه می دهد. استفاده از مطالب این وبلاگ بدون اجازه از نویسنده وبلاگ غیرمجاز و ممنوع بوده و متخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
مدیر وبلاگ : مریم امینی پور

     صدور کارت‌های مغناطیسی (کارت عابربانک) جهت حسابهای اشخاص حقوقی امکان‌پذیر نیست.

     لیکن در بانک ملی به این نوع حسابها  کارت مجازی (به عبارت بهتر: یک شماره کارت 16 رقمی) تعلق می‌گیرد که امکان انتقال وجه از سایر کارت‌های درون بانکی و شتابی را به این حساب فراهم می‌کند.

نوع مطلب : اطلاعات بانکی و آموزش خدمات نوین بانک، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 18 شهریور 1394 :: نویسنده : مریم امینی پور

     حتماً در هنگام افتتاح حساب و تکمیل فرمهای مربوطه با واژه اشخاص حقیقی و حقوقی مواجه شده اید. در برخورد با برخی از مشتریان متوجه شدم که هنوز تفاوت این دو گروده را نمی دانند. بنابراین، در این پست قصد دارم این دو واژه را برایتان شرح دهم:

     « اشخاص حقیقی» انسان‌ها می‌باشند كه با تولدشان دارای حقوق می‌گردند و بدون در نظرگرفتن ویژگی‌هایی نظیر مذهب، فرهنگ، نژاد و قابلیت‌های فردی، در این طبقه قرار می‌گیرند. اما به دلیل وجود تفاوت‌هایی كه دارند، هر یك رابطه خاصی را از لحاظ حقوقی با بانك برقرار نموده و به طور كلی ممكن است اصالتاً، قیومتاً، وصایتاً و یا ولایتاً با بانك مراوده نمایند.

     « اشخاص حقوقی» اجتماع عده‌ای از افراد یا تمركز اموال به منظور انجام مقاصد خاص، اعم از انتفاعی یا غیرانتفاعی است مانند موسسات دولتی، شركت‌های تجارتی، شهرداری‌ها، انجمن‌ها، سازما‌ن‌ها و بنگاه‌ها.

     بنا بر تعریف فوق، شخص حقوقی به موجب قانون خاص یا با رعایت مقررات عمومی قوانین ثبتی از قبیل قانون ثبت شركت‌های تجارتی و یا آیین‌نامه ثبت انجمن‌ها و موسسات غیرتجارتی بوجود می‌آید. شخص حقوقی می‌تواند دارای كلیه حقوق و تكالیفی شود كه قانون برای افراد قائل است مگر حقوق و وظایفی كه بالطبیعه فقط انسان ممكن است دارای آن باشد، مانند حقوق و وظایف ابوّت، بنوّت و امثال ذلك. اشخاص حقوقی برطبق ماده 588 قانون تجارت می‌توانند دارای حقوق و تكالیف اشخاص طبیعی و حقیقی باشند و مادامی كه به ثبت نرسیده‌اند، شخصیت پیدا نمی‌كنند.نوع مطلب : اطلاعات بانکی و آموزش خدمات نوین بانک، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ساعت
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic