گاه نگارهای بانوی بانکی
آمورش خدمات بانکداری نوین، اخبار بانکی و مطالب خواندنی دیگر ...
درباره وبلاگ


این وبلاگ به معرفی و آموزش خدمات نوین بانکی به ویژه بانک ملی ایران پرداخته و درکنارآن، اخبار بانکی یا سایر اخبار و مطالب خواندنی و همچنین یادداشتهای نویسنده وبلاگ به مناسبتهای گوناگون را ارائه می دهد. استفاده از مطالب این وبلاگ بدون اجازه از نویسنده وبلاگ غیرمجاز و ممنوع بوده و متخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
مدیر وبلاگ : مریم امینی پور

ادامه پست قبلی:


 • انتقال پول:

جهت انتقال پول مراحل زیر را انجام دهید:

1.     ابتدا شماره حساب مبدا را انتخاب نمائید.

2.     سپس مبلغ انتقال را وارد نمائید.

3.     نام دریافت کننده پول را تایپ و یا از لیست مخاطبین انتخاب نمائید.

4.     شماره حساب بانک ملی و یا شبا مقصد را وارد نمائید. نوع انتقال اعم از داخلی، پایا و ساتنا با توجه به مبلغ واردشده و شماره مقصد، به‌صورت خودکار مشخص می‌گردد. ضمناً محدودیتهای انتقال پول بر اساس قوانین بانک ملی و بانک مرکزی محاسبه می‌گردد. در صورتیکه نام دریافت‌کننده پول را از لیست مخاطبین انتخاب کرده باشید، این فیلد به صورت اتوماتیک مقداردهی می‌شود.

5.     در صورت تمایل، شناسه ارجاع و توضیحات را نیز درج نمائید.

6.     با انتخاب دگمه «ثبت درخواست»، درخواست شما ثبت و منتظر تائید می‌شود.

7.     در صورت انتخاب دگمه «انصراف»، برنامک انتقال پول بسته خواهد شد و شما به صفحه اصلی بازگردانده می‌شوید.

8.     در صورت انتخاب گزینه «پاک کردن»، مقادیر تایپ شده پاک می‌شوند و شما می‌توانید مجدداً اطلاعات جدید را درج نمائید.

9.     اگر گزینه «ذخیره در دفترچه تماس» را تیک زده باشید، اطلاعات هر شماره حسابی که به آن انتقال وجه انجام می‌دهید، در دفترچه تماستان ذخیره می شود و در انتقالهای بعدی به صورت پیش‌فرض نمایش داده می‌شود. در صورت عدم تمایل به ذخیره شماره حساب، تیک جلوی عبارت «ذخیره در دفترچه تماس» را بردارید.

 

 • تایید انتقال پول:

     در این قسمت، به‌منظور تکمیل فرآیند انتقال پول، دکمه تائید را انتخاب نمائید. توجه داشته باشید در صورتیکه با توجه به نوع و مبلغ تراکنش، به شناسه تائید پیامکی نیاز باشد، یک پنجره نمایش داده می‌شود که می‌باید شناسه‌ دریافت شده از طریق تلفن همراه خود را در کادر آن تایپ و تائید نمائید. در غیر این صورت، پس از انتخاب دکمه تائید انتقال پول انجام خواهد شد. ضمناً با انتخاب دگمه حذف، درخواست شما از این لیست حذف می‌گردد.

 

 • تاریخچه انتقال:

     در این قسمت، شما فهرستی از انتقال پولهایی که از سامانه بام انجام داده‌اید (اعم از شماره حساب مبدا، شماره حساب مقصد، نام صاحب حساب مقصد، مبلغ انتقال یافته) را مشاهده خواهید نمود. جهت مشاهده جزئیات بیشتر اعم از نوع تراکنش، نام بانک مقصد، وضعیت تراکنش، تاریخ ثبت درخواست، تاریخ تایید درخواست و غیره بر روی شکلک « » کلیک نمایید.  ادامه مطلب در پست بعد


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

خدماتی که در سامانه بانکداری اینترنتی بام ارائه شده است به شرح زیر می‌باشد:


 • حسابها:

در این قسمت، شماره حسابها و مانده حساب (شامل کلیه حسابهای جاری – قرض‌الحسنه پس‌انداز – کوتاه‌مدت – بلندمدت) نمایش داده می‌شود. ضمناً بر روی هر حسابی کلیک کنید، در سمت چپ صفحه جدولی باز می‌شود که شامل امکانات زیر می‌باشد:

1.     در قسمت بالای جدول در نوار آبی رنگ می‌توانید شماره حساب و مبلغ موجودی آن را مشاهده نمایید. با کلیک روی این قسمت، امکان انتخاب شماره حساب مورد نظر از بین لیست شماره حساب‌های شما، جهت مشاهده صورتحساب وجود دارد.

2.     در متن جدول، لیست تراکنش‌های مربوط به حساب مورد نظر را مشاهده می‌کنید. تاریخ تراکنش، مبلغ تراکنش و شماره پیگیری نیز در این لیست قابل رویت هستند.

3.     به منظور مشاهده جزئیات بیشتر مربوط به تراکنش مورد نظر از قبیل کد کاربر، کد شعبه، شماره حساب مقصد و ... می‌توانید بر روی شکلک «  ̌  » در سمت چپ هر تراکنش کلیک نمایید. 

4.     شما می‌توانید برای هر تراکنش یک طبقه‌بندی در نظر بگیرید. به همین منظور پس از کلیک بر روی تراکنش مورد نظر، به قسمت طبقه‌بندی بروید.

5.     به منظور فیلتر بر اساس نوع تراکنش با کلیک روی شکلک « بام »  یکی از گزینه‌های واریز/ برداشت/همه را انتخاب کنید. شما می‌توانید در بین تراکنش‌های حساب خود براساس معیارهای مختلفی به شرح زیر فیلتر کنید:

 

5.1. فیلتر بر اساس بازه زمانی:  

     معمولاً بازه زمانی تراکنش پرکاربردترین فیلتر جستجو است. در بخش جستجوی هوشمند، بازه زمانی مورد نظر را تایپ کنید. حتی می‌توانید این کار را با ویرایش بازه‌های زمانی پیشنهادی سامانه انجام دهید. بهتر است کار را با تایپ نام ماه و سال درخواستی آغاز کنید.

 

5.2. فیلتر بر اساس کد شعبه:

     بدین منظور در بخش جستجو کد شعبه را وارد کنید و پیشنهاد کد شعبه: .... را انتخاب کنید.

 

5.3. فیلتر بر اساس مبلغ:

     بدین منظور ابتدا مبلغ مورد نظر را در محل جستجو وارد نمایید. سپس از بین پیشنهادات هوشمند، مورد مناسب را انتخاب کنید.

 

5.4. فیلتر بر اساس شماره پیگیری:

     بدین منظور ابتدا شماره پیگیری مورد نظر را در محل جستجو وارد نمایید. سپس از بین پیشنهادات هوشمند، مورد مناسب را انتخاب کنید.

 

5.5. فیلتر ترکیبی:

     فرض کنید در جستجوی یک تراکنش واریزی در اواسط اردیبهشت 1394 هستیم که شماره پیگیری، کد شعبه و مبلغ آن را میدانیم. ابتدا به ترتیبی که در مثال فوق عنوان شد، بازه زمانی را وارد کنید. سپس شماره پیگیری مورد نظر را تایپ کرده و از میان پیشنهادات هوشمند سیستم، عبارت «شماره پیگیری: .....» را انتخاب کنید. در ادامه، کد شعبه مورد نظر را تایپ کرده و عبارت «کد شعبه:....» را به فیلترها اضافه کنید. سپس مبلغ تراکنش را درج کرده و عبارت «در محدوده‌....» را انتخاب نمایید. در نهایت با زدن کلید enter یا کلیک موس، صورتحساب فیلتر شده به شما نمایش داده می‌شود. می‌توانید از هر ترکیبی از این فیلترها به صورت دلخواه استفاده کنید یا اینکه بعد از انتخاب فیلترها با انتخاب علامت ضربدر کنار هر فیلتر، آن مورد را از لیست فیلترها حذف نمایید.

 

6.     با کلیک بر روی فلش کنار کلمه «روز» در سمت چپ صفحه،  می‌توانید لیست تراکنش‌های حساب خود را بر اساس تاریخ (روز) (جدیدتر/ قدیمی‌تر) مرتب نمایید.

7.     با استفاده از شکلک «بام » می‌توانید طبقه‌بندی‌های تعلق گرفته به تراکنش‌ها را مشاهده نمایید.

8.     در بخش جزییات می‌توانید جزییات بیشتری از قبیل کد کاربر، کد شعبه، شماره پیگیری و ... مربوط به تراکنش مورد نظر را مشاهده نمایید. شما می‌توانید برای هر تراکنش طبقه‌بندی در نظر بگیرید. به همین منظور پس از کلیک بر روی تراکنش مورد نظر، به قسمت طبقه‌بندی بروید.  منتظر ادامه مطلب در پست بعدی باشید.


 

نوع مطلب : اطلاعات بانکی و آموزش خدمات نوین بانک، 
برچسب ها : بانکداری بام، بانک ملی، بانکداری اینترنتی، خدمات سامانه بام،
لینک های مرتبط :

حلول ماه پرفیض و برکت رمضان

بر همه مسلمانان مبارک باد.ماه مبارک رمضان


طاعات و عباداتتان مقبول درگاه الهی باد.

«التماس دعا»

نوع مطلب : مناسبتها، 
برچسب ها : ماه رمضان، روزه، عبادت،
لینک های مرتبط :
     روز گذشته در سالن همایش حافظ بانک ملی ایران که در محوطه ادارات مرکزی این بانک قرار دارد، مراسم تودیع مدیرعامل سابق بانک ملی، جناب آقای دکتر عبدالناصر همتی و مراسم معارفه مدیرعامل جدید بانک ملی، جناب آقای محمدرضا حسین زاده برگزار شد.


معارفه مدیرعامل جدید بانک ملی

     در این مراسم دکتر طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارائی و جمعی از مسئولان اقتصادی و بانکی کشور و مدیران ارشد بانک ملی حضور داشتند.

     در انتهای این مراسم پس از سخنرانیهای دکتر طیب نیا، آقای حسین زاده و دکتر همتی، حکم مدیریت عاملی بانک ملی ایران توسط دکتر طیب نیا به آقای حسین زاده اعطا گردید.

     بار دیگر انتصاب آقای حسین زاده را به این پست خطیر و مهم تبریک گفته و موفقیت ایشان را در همه امور به ویژه در سمت مدیریت عاملی بانک ملی از خداوند منان آرزومندم.


جهت کسب اطلاعات بیشتر از مراسم فوق اینجا را کلیک کنید.

نوع مطلب : اخبار بانک ملی، 
برچسب ها : معارفه، تودیع، مدیرعامل، محمدرضا حسین زاده، عبدالناصر همتی،
لینک های مرتبط : انتصاب مدیرعامل جدید بانک ملی ایران،

دوستان گرامی: همانطور که در پست «درباره سامانه بانکداری بام بیشتر بدانیم(2)» گفته بودم، در این پست مراحل عضویت در سامانه بام را به صورت مفصل و با تصویر شرح می دهم. امیدوارم مفید واقع شود.


   مراحل ثبت نام و عضویت در سامانه بانکداری بام :

مرحله 1) از آنجا که مراحل امنیتی و کنترل سامانه بانکداری اینترنتی بام بانک ملی از طریق ارسال پیامک به شماره همراه اعلام شده از سوی مشتری انجام می‌گیرد، لذا تنها مشتریانی که در سامانه‌ ارسال پیام کوتاه بانک ملی(ساپتا) عضویت دارند و اطلاعات آن‌ها در بانک ملی مورد تایید ثبت احوال می‌باشد می‌توانند بدون مراجعه به شعبه عضویت خود را در سامانه مذکور ثبت و فعال و از خدمات آن استفاده نمایند. اما مشتریانی که عضو سامانه‌ ساپتا نمی‌باشند یا قبلاً عضو بوده‌اند، ولی از آن انصراف داده‌اند و یا اطلاعات آنها در بانک ملی مورد تایید ثبت احوال نیست، ابتدا باید ضمن مراجعه به یکی از شعب بانک ملی نسبت به تایید اطلاعات خود و ثبت شماره تلفن همراه در سامانه‌ پیام کوتاه بانک ملی (ساپتا) اقدام نموده و سپس مراحل ثبت‌نام اینترنتی در سامانه بانکداری اینترنتی بام را تکمیل نمایند.

مرحله 2) به سامانه بانکداری اینترنتی بام به آدرس اینترنتی https://my.bmi.ir/portalserver/index  مراجعه نمایید. صفحه‌ای مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد:


سامانه بام 1

مرحله 3) مطابق تصویر زیر کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و دگمه «شروع ثبت نام» را کلیک کنید تا یک شناسه فعال سازی‌ به شماره‌ تلفن همراه شما ارسال ‌شود.

سامانه بام 2

مرحله 4) شناسه دریافتی از طریق پیامک و همچنین تاریخ تولد خود را وارد کنید. سپس دگمه «ثبت رمز فعالسازی» را کلیک کنید.


سامانه بام 3


ادامه مطلب


نوع مطلب : اطلاعات بانکی و آموزش خدمات نوین بانک، 
برچسب ها : سامانه بام، بانکداری اینترنتی، بانک ملی، عضویت در بام، ثبت نام در بام،
لینک های مرتبط : درباره سامانه بانکداری بام بیشتر بدانیم(2)،


شناسه تایید پیامکی

     درخصوص «سقف روزانه با تایید پیامکی» درخواست‌های انتقال پول که مبالغ آنها در بازه تعیین‌شده در این ستون قرار گیرد، کاربران جهت انجام عملیات، نیاز به وارد کردن شناسه تایید پیامکی تراکنش دارند. این شناسه، یک عدد 5 رقمی است که پس از ثبت این نوع درخواستها، به صورت پیامک به تلفن همراه ایشان، ارسال می‌گردد.

نوع مطلب : اطلاعات بانکی و آموزش خدمات نوین بانک، 
برچسب ها : سامانه بام، بانکداری اینترنتی، بانک ملی، شناسه تایید پیامکی،
لینک های مرتبط : درباره سامانه بانکداری بام بیشتر بدانیم(8)،
سیکل‌های واریزی درخواست انتقال پول پایا در سامانه بام

  

زمان ثبت

انتقال پول

زمان واریز به

حساب مقصد

از

تا

از

تا

5:25

8:55

9:45

10:45

8:55

10:55

12:00

13:00

10:55

12:55

14:00

15:00

12:55

14:55

16:00

17:00

14:55

17:25

18:30

19:30

17:25

19:25

20:30

22:00

19:25

5:25

6:30

8:00

 

     جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

نوع مطلب : اطلاعات بانکی و آموزش خدمات نوین بانک، 
برچسب ها : سامانه بام، بانکداری اینترنتی، بانک ملی،
لینک های مرتبط :


  خبر خوش:

     با خبر شدیم جناب آقای محمدرضا حسین زاده طی حکمی از سوی وزیر امور اقتصادی و دارائی به سمت رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک ملی ایران منصوب گردیدند.

***

     این باعث افتخار ما پرسنل بانک ملی است که ایشان که از سوابق تخصصی و حرفه ای بالایی در سیستم بانکی برخوردارند و سالهای سال صادقانه در بانک ملی ایران خدمت کرده اند، مدیرعامل این بانک بزرگ شده اند.

***

جناب آقای حسین زاده ، از طرف کلیه پرسنل بانک ملی ایران انتصاب جنابعالی را به سمت رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک ملی ایران تبریک گفته و از خداوند مهربان و بزرگ موفقیت شما را در پیشبرد اهداف این بانک بزرگ و در همه امور زندگی خواستارم.نوع مطلب : اخبار بانک ملی، 
برچسب ها : مدیرعامل، رئیس هیات مدیره، بانک ملی، محمدرضا حسین زاده،
لینک های مرتبط : انتصاب سرپرست جدید بانک ملی ایران،
خبر جدید:

     بانک ملی لندن با ارائه Business plan  جدید خود به مقامات نظارتی کشور انگلستان توانسته است از آنها تاییدیه های لازم را برای فعالیت مجدد خود اخذ نماید.

     آقای غلامحسن اصغرزاده زعفرانی، مدیرعامل ملی بانک لندن پس از بیان این خبر، درخصوص ارائه خدمات گوناگون بانکی از طریق کارگزاران فعال خود در حوزه اروپا اعلام آمادگی نمود.


جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.
نوع مطلب : اخبار بانک ملی، 
برچسب ها : ملی بانک لندن، بانک ملی ایران، کارگزار، غلامحسن اصغرزاده زعفرانی، اروپا، انگلستان،
لینک های مرتبط :


  
   همانطور که در پست قبلی ذکر شد، نرم افزار همراه بانک بام در واقع یک Application (نرم افزار کاربردی) است تحت عنوان «همراه بام ملی» . این نرم افزار به شما امکان می دهد که در صورت عدم دسترسی به کامپیوتر یا لپ تاپ بتوانید از طریق موبایل یا تبلتتان وارد سامانه بانکداری اینترنتی بام بانک ملی شده و از خدمات کاربردی تر در سامانه مذکور از جمله پرداخت قبض، انتقال پول و غیره استفاده نمایید.


برای دانلود، نصب و استفاده از این نرم افزار مراحل زیر را طی کنید:

1- شما از قبل باید عضو سامانه بام شده باشید.
(جهت آشنایی با نحوه عضویت در سامانه بام به پست «درباره سامانه بانکداری بام بیشتر بدانیم(10)» در همین وبلاگ مراجعه کنید.)
2- اینترنت موبایل یا تبلتتان را فعال کنید.
3- وارد سایت بانک ملی ایران به آدرس www.bmi.ir شوید.
4- در بالای صفحه اصلی روی عنوان «خدمات الکترونیک» کلیک کنید.
5- در منوی خدمات الکترونیک بر روی گزینه سامانه بانکداری اینترنتی بام کلیک کنید.
6- صفحه معرفی سامانه بام که باز شد، در سمت چپ صفحه دو گزینه دانلود نرم افزار همراه بانک بام تحت اندروید مشاهده می کنید که یکی برای موبایل یا تبلت اندرویدی ورژن 4 تا 4.3.1 و دیگری مختص موبایل یا تبلتهای اندرویدی با ورژن 4.4 به بالا می باشد. با توجه به ورژن اندروید دستگاهتان یکی را انتخاب کنید.
7- پس از دانلود، نرم افزار را نصب کنید.
8- هنگامی که برنامه را باز می کنید، کادر شناسه کاربری و رمز عبور را مشاهده خواهید کرد. همان شناسه کاربری و رمز عبورتان که برای ورود به سامانه بام در کامپیوتر استفاده می کردید را تایپ کنید.

همراه بانک بام

9- وارد برنامه که شدید، یک منو در سمت راست مشاهده می کنید که خدماتی از قبیل فهرست حسابها و مانده موجودی آنها، صورتحساب، انتقال پول، تایید انتقال پول، انتقال وجه کارت به کارت و پرداخت قبض را نمایش می دهد.

همراه بانک بام

     شما در این برنامه، می توانید
با همان روشهای سامانه بانکداری بام، از خدمات فوق استفاده کنید و عملیات مورد درخواستتان را انجام دهید. لازم به ذکر است در هنگام استفاده از این نرم افزار باید اینترنت دستگاهتان فعال باشد.

نوع مطلب : اطلاعات بانکی و آموزش خدمات نوین بانک، 
برچسب ها : همره بانک بام، همراه بام ملی، بانکداری اینترنتی، بانک ملی،
لینک های مرتبط : نرم افزار همراه بانک بام، سامانه بانکداری اینترنتی بام،


( کل صفحات : 2 )    1   2   
ساعت
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic